נכתב על ידי צוות BuyOnAli · עודכן: 02.11.2026
בקצרה
מטען נייד (Power Bank, בחנויות בישראל גם "סוללת גיבוי", "סוללה ניידת" או "פאוור בנק") הוא אחד הפריטים שקל לקנות לא נכון: המספר הגדול על האריזה, mAh, לא אומר כמה אנרגיה באמת יוצאת ממנו. בדקנו עשרה מטענים ניידים באליאקספרס, ובחרנו דגמים של UGREEN, Baseus ו-Xiaomi, ודגם סולארי ללא מותג, ב-5 קטגוריות: קטן (10,000mAh), 20,000mAh, מגנטי, למחשב נייד וסולארי. כל המחירים הם "החל מ", כפי שהוצגו בדפים ב-02.11.2026, כי לחלק מהמוצרים יש כמה גרסאות וקיבולות. המחירים הוצגו לקראת 11.11 ועשויים לרדת במהלך המבצע: צלמו מסך עכשיו והשוו ביום המבצע (מדריך 11.11 אליאקספרס). ההמלצות מבוססות על דפי המוצר, בלי בדיקות שימוש שלנו, וכל נתון טכני הוא טענה של המוכר.
- הכי זול ועם הכי הרבה הזמנות: Baseus 10,000mAh 22.5W, החל מ-₪82.82, משלוח חינם, דירוג 4.9, מעל 10,000 הזמנות.
- מטען נייד מגנטי: UGREEN Qi2.2 MagFlow 10,000mAh, החל מ-₪164.51, דירוג 4.9 ומעל 5,000 הזמנות. בחרו בגרסה שמסומנת "Qi2 certified".
- למחשב נייד: UGREEN 100W/140W, החל מ-₪201.55 (גרסת 20,000mAh), דירוג 4.9 ומעל 10,000 הזמנות.
- כל מי שנקרא "רשמית": כל החנויות שבדקנו מסומנות באליאקספרס כ-Trader (סוחר), גם כשהן נקראות Official Store או Flagship Store.
מחפשים משהו אחר לרכב או לבית? ראו את מדריך אוזניות אלחוטיות, את מדריך CarPlay אלחוטי ואת מדריך סורק תקלות לרכב.
טבלת השוואה
הקיבולת מוצגת ב-mAh וב-Wh. את ה-Wh חישבנו בעצמנו לפי הנוסחה mAh כפול 3.7 לחלק ל-1,000 (מתח תא נומינלי של 3.7V, לפי Anker). המחירים הם "החל מ" לפי הדפים ב-02.11.2026, וכך גם הדירוגים וההזמנות. משלוח חינם בכל הדגמים חוץ מהסולארי (₪2.10). הפרטים, ההסתייגויות והמפרט המלא נמצאים בכרטיסי המוצרים בהמשך.
| מוצר | מפרט עיקרי | החל מ- | דירוג ומכירות | קישורים |
|---|---|---|---|---|
UGREEN Mini 10,000mAh | 10,000mAh · כ-37Wh · PD 30W/33W | ₪129.50 | ⭐ 4.8 (28 ביקורות) · נמכרו 190 | לפרטים ↓לאליאקספרס |
Baseus 10,000mAh 22.5W | 10,000mAh · כ-37Wh · 22.5W | ₪82.82 | ⭐ 4.9 (3,300 ביקורות) · נמכרו 10,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
Xiaomi 20,000mAh 33W | 20,000mAh · כ-74Wh · 33W | ₪101.17 | ⭐ 4.8 (36 ביקורות) · נמכרו 103 | לפרטים ↓לאליאקספרס |
UGREEN 67W 20,000mAh | 20,000mAh · כ-74Wh · PD 65W | ₪161.98 | ⭐ 4.9 (698 ביקורות) · נמכרו 3,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
Baseus Qi2.2 מגנטי 10,000mAh | 10,000mAh · כ-37Wh · אלחוטי 25W + USB-C 30W | ₪163.59 | ⭐ 4.8 (75 ביקורות) · נמכרו 1,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
UGREEN Qi2.2 MagFlow 10,000mAh | 10,000mAh · כ-37Wh · אלחוטי 25W | ₪164.51 | ⭐ 4.9 (833 ביקורות) · נמכרו 5,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
UGREEN 100W/140W למחשב נייד | 20,000/25,000mAh · כ-74/92.5Wh · 100W/140W | ₪201.55 | ⭐ 4.9 (2,273 ביקורות) · נמכרו 10,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
Baseus 100W 20,000mAh | 20,000mAh · כ-74Wh · 100W | ₪169.44 | ⭐ 4.9 (1,537 ביקורות) · נמכרו 5,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
UGREEN 145W 20,000mAh | 20,000mAh · כ-74Wh · 145W | ₪341.92 | ⭐ 4.9 (232 ביקורות) · נמכרו 1,000+ | לפרטים ↓לאליאקספרס |
סולארי 20,000mAh עם ידית | 20,000mAh · כ-74Wh | ₪97.14 | ⭐ 4.9 (9 ביקורות) · נמכרו 151 | לפרטים ↓לאליאקספרס |
איך בוחרים מטען נייד מומלץ מאליאקספרס
קיבולת אמיתית: mAh, Wh והמרה
המספר mAh שעל המטען הוא קיבולת מטען חשמלי, לא אנרגיה שמגיעה לטלפון. לפי Anker, רוב המטענים הניידים משתמשים בתאי ליתיום-יון במתח נומינלי של 3.7V, ובהמרה למתח של 5V ומעלה יש אובדן אנרגיה. Anker מציינת הפסד טיפוסי של כ-15%. לכן משווים ב-Wh, והנוסחה פשוטה: mAh כפול 3.7 לחלק ל-1,000. מטען של 10,000mAh הוא כ-37Wh, ומטען של 20,000mAh הוא כ-74Wh. זה גם המספר שקובע אם מותר לקחת אותו לטיסה (ראו בהמשך).
קיבולת מנופחת: איך נראה מטען "מנופח"
בבדיקת מעבדה של CHOICE האוסטרלית (עודכנה ב-21.02.2023), אף אחד מ-31 המטענים הניידים שנבדקו לא סיפק את הקיבולת שהובטחה. מטען של 500,000mAh סיפק 6,052mAh, כלומר כ-1% בלבד, מטען של 20,000mAh סיפק 10,932mAh, ו-CHOICE מציינת שמטען של 10,000mAh עשוי לספק בפועל 6,000 עד 7,000mAh בלבד. הבדיקה כוללת מוצרים ממותגים שונים, ולא נבדקו בה מוצרים מאליאקספרס, אבל היא מראה את הדפוס. כלל אצבע שלנו: מחיר נמוך מאוד ביחס לקיבולת הגדולה הוא סימן אזהרה. בחיפוש שלנו ב-02.11.2026 מצאנו גם מטענים בקיבולות של עשרות אלפי mAh במחירים של כמה עשרות שקלים. לא האשמנו מוצר מסוים, ולא כללנו כאלה בטבלה.
מטען נייד חזק: וואט, PD ויציאות
ההספק נקבע לפי תקן USB Power Delivery (USB PD). לפי USB-IF, הגרסה הראשונה הוגבלה ל-100W, וגרסה 3.1 מרימה את התקרה עד 240W. טלפונים וטאבלטים טוענים בהספקים נמוכים יותר, ומחשבים ניידים צריכים יותר. מטען נייד שמצהיר על 100W או 145W לא מבטיח שהוא ישלח את כל ההספק ליציאה אחת: בדקו בדף איזו יציאה נותנת כמה, ואם הכבל כלול.
תוויות ואישורים: מה אומרים ומה לא
בכותרות של חלק מהמוצרים מופיעים סימנים כמו CCC או 3C. אלה סימנים סיניים, והם טענה של המוכר: הם אינם אישור ישראלי. לא מצאנו מקור שמאשר שמטען נייד שנקנה באליאקספרס עבר בדיקה לפי תקן ישראלי, ולכן לא נטען זאת.
מטען נייד קטן: 10,000mAh
מטען נייד קטן של 10,000mAh (כ-37Wh) מספיק בדרך כלל לכמה טעינות של טלפון, והוא קל לנשיאה. בטבלה שני דגמים כאלה: UGREEN Mini עם כבל USB-C מובנה ו-Baseus 22.5W עם שני כבלים מובנים ותצוגה. חיפשנו גם דגמי Anker Nano, אבל לא הצלחנו לאמת חנות של Anker באליאקספרס, ולכן לא כללנו אותם.
מטען נייד 20000 עם טעינה מהירה
מטען נייד של 20,000mAh הוא כ-74Wh, מתחת לגבול של 100Wh לטיסה. בטבלה שני דגמים: Xiaomi 33W ו-UGREEN 67W. שימו לב: מטען ה-Xiaomi נמכר בחנות "Outlet Brand Store" שמסומנת Trader ואינה חנות של Xiaomi, וההצעה בדף מוגדרת "חד-פעמית".
מטען נייד מגנטי (MagSafe ו-Qi2)
מטען נייד מגנטי, או בשמו האחר מטען אלחוטי נייד, נדבק לגב הטלפון וטוען אותו ללא כבל, והוא קטגוריה שהולכת וגדלה. שלושה דגמים בטבלה מציעים טעינה מגנטית: Baseus Qi2.2, UGREEN Qi2.2 MagFlow ו-UGREEN 145W, שמשלב משטח מגנטי עם הספק למחשב נייד.
Qi2 הוא התקן החדש לטעינה מגנטית: המטען נצמד לגב הטלפון וטוען בלי כבל.
מטען נייד לאייפון: מה לבדוק
בדקו בדף המוצר שהמטען מתאים לדגם האייפון שלכם, ושהוא מוצג כתואם MagSafe או Qi2. לא בדקנו תאימות לדגמים. מסמך של IATA לחברות תעופה מציין שמטענים ניידים אלחוטיים הם "דאגה מתפתחת", בין היתר כי הם עלולים להיות מזויפים או מיוצרים ללא בקרת איכות. לכן עדיף לבחור מוצר ממותג ולבדוק את האישור.
מטען נייד למחשב נייד
מחשב נייד צריך הספק גבוה בהרבה מטלפון. Apple, למשל, ממליצה על מתאם של 30W למקבוק אייר (2022 ואילך), 96W ל-MacBook Pro בגודל 14 אינץ' ו-140W ל-MacBook Pro בגודל 16 אינץ' (לפי דף התמיכה של Apple בארה"ב). מתאם USB-C עם PD בהספק נמוך מהמומלץ עלול להציג "Slow Charger". לכן בחרו מטען נייד שתומך ב-USB PD בהספק דומה או גבוה יותר מההספק המומלץ של הדגם שלכם. בטבלה שלושה דגמים: UGREEN 100W/140W, Baseus 100W ו-UGREEN 145W. מטען של 25,000mAh הוא כ-92.5Wh, כלומר מתחת ל-100Wh.
מטען סולארי: גיבוי בלבד
לא מצאנו בדיקת מעבדה עצמאית של מטענים ניידים סולאריים. מה שכן מצאנו הוא מפרטי יצרנים ודפי חנויות: בדף של Sandberg, זמן הטעינה של מטען קטן הוא 4 עד 5 שעות ב-USB לעומת 22 עד 24 שעות בטעינה סולארית, ובדף של חנות אירופית מצוין שטעינה מלאה בשמש חזקה אורכת כיום וחצי. היצרן שצוטט ב-BGR ממליץ לטעון קודם ב-USB ולהשאיר את הסולארי ל"מצבי חירום בחוץ". לכן אנחנו מציגים כאן דגם אחד בלבד, מטען סולארי 20,000mAh ללא מותג עם ידית, משטח מגנטי ופנס, כגיבוי. יש לו רק 9 ביקורות.
מטען נייד לטיסה
לפי IATA, אין להכניס מטען נייד למזוודה שנמסרת. עד 100Wh בדרך כלל מותר בכבודת יד, בין 100Wh ל-160Wh דרוש אישור של חברת התעופה, ומעל 160Wh בדרך כלל לא מתקבל בטיסת נוסעים. את ה-Wh מחשבים לפי הנוסחה שלמעלה: 10,000mAh הם כ-37Wh, 20,000mAh כ-74Wh, ו-25,000mAh כ-92.5Wh. החישוב שלנו הוא הערכה; על רוב המטענים מודפס ערך ה-Wh עצמו, ובו בודקים בשדה התעופה.
בהנחיית IATA לחברות תעופה מ-31.03.2026, שמיישמת תוספת של ICAO מ-27.03.2026, נקבע גם: מטען נייד לשימוש אישי חייב להיות בכבודת יד, אסור לטעון אותו בזמן הטיסה, מומלץ לא להשתמש בו כדי לטעון מכשיר אלקטרוני בזמן הטיסה, מותר לא יותר משני מטענים ניידים לאדם, ויש להגן עליו מקצר חשמלי (באריזה המקורית או בהדבקת סרט על הקטבים, לפי IATA). ההוראה שמאפשרת, באישור חברת התעופה, מטענים ניידים של 100 עד 160Wh לא תועבר למהדורה ה-68 של התקנות של IATA, שתיכנס לתוקף ב-1.1.2027. ההנחיה מיועדת לחברות תעופה, וכל חברה ומדינה מיישמות אותה בנפרד. בדקו את הכללים של חברת התעופה שלכם לפני הנסיעה.
מטען נייד לשעת חירום
רשימת "ציוד נדרש לשעת חירום" של פיקוד העורף באתר החירום הלאומי כוללת "מטענים ניידים לטלפון הנייד", וכן "פנס וסוללות" ו"רדיו וסוללות". בטיפים באתר כתוב: "בדקו את תקינות הסוללות והאמצעים האלקטרוניים אחת לחצי שנה" (נבדק ב-02.11.2026).
המשמעות המעשית פשוטה: זה ציוד שמכינים מראש, ברוגע. מטען נייד שמונח במגירה ולא טעון לא יעזור, ולכן כדאי לטעון אותו מדי פעם ולבדוק שהוא עובד. מטען נייד של 10,000mAh הוא פתרון קטן וזול לצורך הזה. אין צורך בדגם יקר או חזק במיוחד.
חנות "רשמית" באליאקספרס: מה זה אומר
כל עשר החנויות שבדקנו מסומנות באליאקספרס כ-Trader (סוחר), גם אלה שנקראות "Official Store" או "Flagship Store". השם של החנות אינו מבטיח שהיא חנות של היצרן. בדף של מטען Xiaomi, המוכר הוא "Outlet Brand Store", חנות שאינה של Xiaomi.
דוגמה לטענה שאי אפשר לאמת: בדף של מטען Anker MagGo שבדקנו ולא כללנו, המוכר הוא "Star River 3c Store" (Trader), שאינה חנות של Anker, ובתמונה כתוב "100% original". כיתוב כזה מחנות שאינה של המותג הוא לא הוכחה. דוגמה נוספת: ב-02.11.2026 מצאנו מטען Anker Prime במחירים שנעים בין כ-₪194 לכ-₪1,029 תחת אותו שם, כולל מוצרים שמסומנים "98% חדש" (כלומר משומשים). לכן לא כללנו אותו, ואל תסתמכו על שם המותג לבדו.
לפני שקונים באליאקספרס
- "החל מ" הוא מחיר של הגרסה הזולה: לחלק מהמוצרים יש כמה קיבולות או הספקים, והמחיר משתנה לפי הגרסה. בדקו שבחרתם את הגרסה שרציתם.
- "הצעה חד-פעמית": במוצרי UGREEN Mini, Xiaomi ו-UGREEN 145W מופיעה הצעה חד-פעמית, ובמטען UGREEN Mini היא מוגבלת לפריט אחד.
- קופונים: לפני התשלום בדקו קופונים וקודי הנחה בעמוד התשלום. ראו את מדריך הקופונים באליאקספרס.
- מחירים מחוקים: בדפים מופיעים מחירים מחוקים גבוהים. הם לא נכללים בטבלה, ואנחנו מציגים רק את המחיר הנוכחי.
- משלוח: בכל המוצרים חוץ מהסולארי מופיע משלוח חינם. בסולארי המשלוח הוא ₪2.10. בדקו בעמוד התשלום.
- סימנים בכותרת: CCC ו-3C הם סימנים סיניים וטענה של המוכר, לא אישור ישראלי.
- תקציר AI בדף: התעלמנו מתקצירי AI שבדפי המוצר, והסתמכנו על הכותרת, התמונות ונתוני הדף.
מטען נייד באליאקספרס או בחנות בישראל
חנויות בישראל, ביניהן רשתות אלקטרוניקה, בתי מרקחת וחנויות של יצרנים, מוכרות מטענים ניידים, ומי שחשוב לו שירות מקומי יכול לבדוק שם. לא בדקנו מחירים בחנויות האלה, ולכן אנחנו לא טוענים שאליאקספרס זול יותר או יקר יותר. מה כדאי להשוות לפני שמחליטים: המחיר ביום הרכישה, החזרה ואחריות, ומי המוכר בפועל (בחנות רשמית של היצרן או בחנות סוחר).
מה מתאים למי
- לשימוש יומיומי בכיס: מטען נייד קטן של 10,000mAh, UGREEN Mini או Baseus 22.5W.
- לטלפון וגם לאוזניות לכמה ימים: 20,000mAh, Xiaomi 33W או UGREEN 67W.
- לאייפון בלי כבל: מטען נייד מגנטי, Baseus Qi2.2 או UGREEN MagFlow, ובדקו אישור Qi2.
- למחשב נייד: UGREEN 100W/140W, Baseus 100W או UGREEN 145W, לפי ההספק שהמחשב שלכם צריך.
- לטיסה: עד 100Wh, כלומר עד כ-27,000mAh, ולא יותר משניים לאדם. החישוב שלנו הוא הערכה; על רוב המטענים מודפס ערך ה-Wh עצמו, ובו בודקים בשדה התעופה.
- לשעת חירום וקמפינג: מטען נייד טעון מראש, ואם רוצים גיבוי נוסף, הדגם הסולארי, כגיבוי בלבד.
הדגמים לפרטים

UGREEN Mini 10,000mAh
- החל מ-₪129.50. בדף מופיעה "הצעה חד-פעמית, פריט אחד בלבד".
- 10,000mAh (כ-37Wh לפי החישוב שלנו), כבל USB-C מובנה, PD בהספק 30W/33W לפי הגרסה.
⭐ 4.8 (28 ביקורות) · נמכרו 190

Baseus 10,000mAh 22.5W
- החל מ-₪82.82.
- 10,000mAh (כ-37Wh), 22.5W, שני כבלי USB-C מובנים ותצוגה.
⭐ 4.9 (3,300 ביקורות) · נמכרו 10,000+

Xiaomi 20,000mAh 33W
- נמכר בחנות Outlet Brand Store (Trader), שאינה חנות של Xiaomi.
- החל מ-₪101.17 ("הצעה חד-פעמית" בדף).
- 20,000mAh (כ-74Wh), טעינה דו-כיוונית ב-33W וכבל USB-C מובנה.
⭐ 4.8 (36 ביקורות) · נמכרו 103

UGREEN 67W 20,000mAh
- החל מ-₪161.98.
- 20,000mAh (כ-74Wh), PD בהספק 65W, כבל USB-C מובנה ותצוגה.
- בכותרת מופיע "CCC certified". זה סימן סיני וטענה של המוכר, לא אישור ישראלי.
⭐ 4.9 (698 ביקורות) · נמכרו 3,000+

Baseus Qi2.2 מגנטי 10,000mAh
- החל מ-₪163.59.
- 10,000mAh (כ-37Wh), דק, טעינה אלחוטית מגנטית 25W ויציאת USB-C של 30W. Qi2 לפי המוכר.
⭐ 4.8 (75 ביקורות) · נמכרו 1,000+

UGREEN Qi2.2 MagFlow 10,000mAh
- החל מ-₪164.51.
- 10,000mAh (כ-37Wh), טעינה אלחוטית מגנטית 25W, כבל מובנה ותצוגה. Qi2 לפי המוכר.
- בדף יש גרסאות שמסומנות "Qi2 certified". בחרו בגרסה הזו.
⭐ 4.9 (833 ביקורות) · נמכרו 5,000+

UGREEN 100W/140W 20,000/25,000mAh
- החל מ-₪201.55 (גרסת 20,000mAh).
- 20,000mAh (כ-74Wh) או 25,000mAh (כ-92.5Wh, מתחת ל-100Wh), הספק של 100W או 140W לפי הגרסה, למחשבים ניידים.
⭐ 4.9 (2,273 ביקורות) · נמכרו 10,000+

Baseus 100W 20,000mAh
- החל מ-₪169.44.
- 20,000mAh (כ-74Wh), 100W ותצוגה.
⭐ 4.9 (1,537 ביקורות) · נמכרו 5,000+

UGREEN 145W 20,000mAh עם משטח מגנטי
- החל מ-₪341.92 ("הצעה חד-פעמית" בדף).
- 20,000mAh (כ-74Wh), PD 3.1 בהספק 145W, ומשטח מגנטי עם Qi2 בהספק 15W. מחשב נייד וטעינה מגנטית במכשיר אחד. Qi2 לפי המוכר.
⭐ 4.9 (232 ביקורות) · נמכרו 1,000+

מטען נייד סולארי 20,000mAh עם ידית
- מוצר ללא מותג.
- החל מ-₪97.14, משלוח ₪2.10.
- 20,000mAh (כ-74Wh), ידית טעינה, משטח טעינה אלחוטי מגנטי ופנס.
- שימו לב: דירוג 4.9, אבל רק 9 ביקורות. הטעינה הסולארית איטית, ולכן טענו אותו קודם ב-USB. זה גיבוי, לא פתרון עיקרי.
⭐ 4.9 (9 ביקורות) · נמכרו 151
איזה מטען נייד לבחור
אם חשוב מחיר והרבה הזמנות, ה-Baseus 10,000mAh הוא המועמד הראשון לפי הנתונים בדף. לטעינה מגנטית, UGREEN MagFlow מציע הכי הרבה הזמנות בקטגוריה, בתנאי שבוחרים בגרסה המסומנת Qi2 certified. למחשב נייד, ראו את UGREEN 100W/140W או Baseus 100W, ואחרי שבדקתם כמה וואט המחשב שלכם צריך. התייחסו לכל המפרטים כטענות של המוכר.
שאלות נפוצות
כן, בכבודת יד בלבד. לפי IATA, מטען נייד לא מניחים במזוודה שנמסרת. עד 100Wh בדרך כלל מותר בכבודת יד, ומעל 160Wh בדרך כלל לא מתקבל בטיסת נוסעים. בדקו תמיד גם את הכללים של חברת התעופה שלכם.
לפי הנחיית IATA לחברות תעופה מ-31.03.2026, לא יותר משני מטענים ניידים לאדם. חברת תעופה יכולה להחמיר, ולכן בדקו אצלה לפני הנסיעה.
לפי אותה הנחיה של IATA, אסור לטעון את המטען הנייד עצמו בזמן הטיסה, וההמלצה היא לא להשתמש בו כדי לטעון מכשיר אלקטרוני בזמן הטיסה. כללי השימוש משתנים בין חברות התעופה, ולכן בדקו אצל החברה שלכם.
לפי נוסחת ההמרה mAh כפול 3.7 לחלק ל-1,000, מטען של 10,000mAh הוא כ-37Wh ומטען של 20,000mAh הוא כ-74Wh. 25,000mAh הם כ-92.5Wh, כלומר מתחת ל-100Wh. החישוב שלנו, על בסיס מתח התא הנומינלי של 3.7V שמציינת Anker.
המספר mAh נמדד במתח התא (כ-3.7V), בעוד שהטעינה ביציאה היא ב-5V או יותר, ובהמרה יש אובדן אנרגיה. Anker מציינת הפסד טיפוסי של כ-15%. בבדיקת מעבדה של CHOICE האוסטרלית, אף אחד מ-31 המטענים שנבדקו לא סיפק את הקיבולת שהובטחה.
תלוי במחשב. Apple, למשל, ממליצה על מתאם של 30W למקבוק אייר (2022 ואילך), 96W ל-MacBook Pro בגודל 14 אינץ' ו-140W ל-MacBook Pro בגודל 16 אינץ'. בדקו את הוואט המומלץ של הדגם שלכם, ובחרו מטען נייד שתומך ב-USB PD בהספק דומה או גבוה יותר.
כגיבוי בלבד. מוכרים ויצרנים מציינים שהטעינה הסולארית איטית מאוד, והיצרן שצוטט ב-BGR ממליץ לטעון קודם ב-USB. לא מצאנו בדיקת מעבדה עצמאית, ולכן התייחסו לזה כאל גיבוי ולא כאל פתרון עיקרי.
לא בהכרח. בכל המוצרים שבדקנו ב-02.11.2026 החנויות נקראות Official Store או Flagship Store, אבל אליאקספרס מסמן אותן כ-Trader (סוחר). חנות Outlet Brand Store שמוכרת מטען Xiaomi אינה חנות של Xiaomi.
כן. כל אלה שמות למכשיר אחד: סוללה חיצונית נטענת שטוענת טלפון, אוזניות או מחשב נייד. חנויות בישראל משתמשות לפעמים גם במונח סוללת גיבוי או סוללה ניידת.
פיקוד העורף כותב בטיפים באתר החירום הלאומי: "בדקו את תקינות הסוללות והאמצעים האלקטרוניים אחת לחצי שנה" (נבדק ב-02.11.2026). מומלץ לבדוק גם שהמטען הנייד טעון.
מקורות
- IATA: Safe Travel with Lithium Batteries
- IATA: Guidance Document for Operators, Changes Regarding Power Banks (31.03.2026)
- Anker: Why is the Rated Capacity of Power Banks Lower Than Expected?
- CHOICE: Power banks that don't live up to claimed capacity (עודכן 21.02.2023)
- USB-IF: USB Power Delivery
- Apple Support: Use a power adapter with your Mac
- פיקוד העורף, פורטל חירום לאומי: ציוד נדרש לשעת חירום (נבדק ב-02.11.2026)
- Sandberg: Solar PowerBank 2000 mAh (מפרט יצרן) · BGR: Portable solar power bank · Coolblue: Xtorm Solar Power Bank (דף חנות)
- נתוני המוצרים: דפי המוצר באליאקספרס, נבדקו ב-02.11.2026 (כל הנתונים הטכניים הם טענות של המוכרים)
מתכוננים ליום הרווקים ולבלאק פריידי? ראו את מדריך 11.11 אליאקספרס, את מדריך בלאק פריידי אליאקספרס ואת מדריך הקופונים באליאקספרס.
הקישורים למוצרים הם קישורי שותפים: אם תרכשו דרכם, ייתכן שנקבל עמלה, ללא עלות נוספת עבורכם.










